AKTUALNOŚCI DOTYCZĄCE KONTAKTÓW MIĘDZYNARODOWYCH

W dniu 13.03.2017 roku, w ramach współpracy uczelnianej pomiędzy Wyższą Szkołą Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi w Józefowie a Aktiubinskim Uniwersytetem im. S. Baszyjeva z Kazachstanu, miała miejsce konferencja naukowa na temat „Current trends of acculturation in the EU”. W konferencji udział wzięli, m. in.: Rektor WSGE w Józefowie dr Tadeusz Graca, prorektor Prof. Magdalena Sitek, prodziekan Wydziału Nauk Społecznych dr inż. Grzegorz Winogrodzki oraz koordynator programu naukowo-oświatowego dla gości z Kazachstanu – doc., dr Sofiia Sokolova.

Wizyta przebiegała w miłej i sympatycznej atmosferze, oprócz bardzo ciekawej i owocnej konferencji, miało miejsce spotkanie, związane z wymianą doświadczeń dotyczących edukacji w naszych uczelniach – wyzwaniach i szansach.

Wśród gości z Kazachstanu udział wzięli, min.:

Dziekan Wydziału Pedagogicznego – dr Amangaziyeva Meruyet;

Dziekan Wydziału Ekonomii – dr Kaiyrgaliyeva Maira;

Kierownik Katedry Pedagogiki i Psychologii – dr Mustoyapova Altyngul;

Kierownik Katedry Wychowania Przedszkolnego i Pedagogiki Wczesnoszkolnej – dr Toibazarova Nagimash;

Kierownik Katedry Kazachskiego Języka i Literatury – dr Toxanbayeva Tilektes;

Kierownik Katedry Rachunkowości i Finansów – dr Bukharbayev Shynybek;

Kierownik Katedry Dyscyplin Społeczno-Humanistycznych – dr Mukhanbetkaliyev Yesbol;

Kierownik Katedry Systemów Informacyjnych i Matematyki Stosowanej – dr Seilkhanova Rakhila;

Kierownik Katedry Budowy i Eksploatacji Transportu – dr Konysbayeva Zhanna.

Goście oprócz kontaktów z pracownikami naukowymi naszej uczelni, spotkali się również z burmistrzem miasta i gminy Pułtusk – Krzysztofem Nuszkiewiczem. Ponadto brali udział w wycieczce kulturalno-oświatowej w Warszawie, Pułtusku i Krakowie. Słusznie wszyscy podkreślili, iż nasze kontakty międzyuczelniane będą kontynuowane.

Prodziekan

Wydziału Nauk Społecznych