IX TARGI SZKÓŁ WYŻSZYCH W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Tegoroczna edycja Targów odbyła się 23 marca 2017 r. Współorganizatorami wydarzenia był Zespół Szkół Ekonomicznych i Tygodnik Mazowiecki "Nowy Dzwon". Uroczystego otwarcia Targów dokonali: Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński, Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych Elżbieta Wieczorek oraz  Monika Rozalska - redaktor naczelna Tygodnika Mazowieckiego "Nowy Dzwon". Wśród gości znaleźli się m.in. Wicestarosta Powiatu Mińskiego Krzysztof Płochocki, Kamil Wichrowski - przedstawiciel Poseł na Sejm RP Teresy Wargockiej, Naczelnik Wydziału Oświaty i Promocji Starostwa Powiatowego Emilia Piotrkowicz oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych. Podczas targów było można zapoznać się ofertą edukacyjną naszej Uczelni.

W Sali wystawienniczej zaprezentowały się najlepsze uczelnie publiczne i niepubliczne z naszego regionu. Głównym celem zorganizowania niniejszych targów była pomoc młodym ludziom (i nie tylko) w zaplanowaniu dalszej ścieżki edukacji. Setki uczniów szkół średnich, nie tylko tegorocznych maturzystów obejrzało stoiska uczelni wystawionych w Uczelni Techniczno – Handlowej w Mińsku Mazowieckim.

Targi Szkół Wyższych to impreza edukacyjna, która na stałe wpisała się w kalendarz powiatowych przedsięwzięć. Każdego roku odwiedzają ją niemal wszyscy maturzyści z powiatu mińskiego i nie tylko, by zapoznać się z ofertą uczelni wyższych, szkół pomaturalnych czy innych placówek edukacyjnych.

Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej przedstawiła naprawdę ciekawą ofertę kształcenia. - Po co wybierać studia gdzieś daleko w Polsce, skoro na miejscu w Józefowie mamy taką dobrą uczelnię? To właśnie tutaj kształcimy specjalistów z dziedzin: bezpieczeństwa, zarządzania, pedagogiki, prawa, administracji, w stopniu licencjata i magistra.

W tym roku swoją ofertę dla uczniów prezentowały:

• Wyższa Szkoła Inżynierii, Zarządzania i Administracji w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie