Relacja z Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Bezpieczeństwo i Obronność 2017"

W dniu 5 kwietnia 2017 r. w auli Zamiejscowego Wydziału Elektroniki, Dziennikarstwa i Technik Multimedialnych w Mławie odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa nt. "Bezpieczeństwo i Obronność 2017. Kultura, polityka i ekonomia – współczesne konteksty bezpieczeństwa i obronności”, w której udział wzięli przedstawiciele naszej Uczelni - Prodziekan Wydziału Nauk Społecznych dr Grzegorz Winogrodzki oraz dr Łukasz Roman.

Dr Łukasz Roman wygłosił referat pt. „Społeczeństwo a wojna – kilka uwag na temat pojmowania wojny jako przedmiotu badań”. Z kolei zaś dr Grzegorz Winogrodzki przedstawił zagadnienia związane z ochroną informacji niejawnych w aspekcie historycznym.

Tegoroczna konferencja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony badaczy i zagadnień związanych z bezpieczeństwem wewnętrznym, swój akces zgłosiło około 20 naukowców reprezentujących takie ośrodki jak:
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Politechnika Warszawska, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku oraz przede wszystkim była godnie reprezentowana nasza Uczelnia.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie.