Spotkanie Klubu Nowej Gospodarki w Celestynowie

Wójt Gminy Celestynów Witold Kwiatkowski był 25 kwietnia 2017 gospodarzem spotkania Klubu Nowej Gospodarki, które odbyło się w łączniku Hali Sportowej w Celestynowie.

Klub Nowej Gospodarki to forum, w którym uczestniczą przedstawiciele samorządów, uczelni wyższych i przedsiębiorcy Powiatu Otwockiego.

W spotkaniu udział wzięli Wicestarosta Powiatu Otwockiego Paweł Rupniewski, członek zarządu powiatu Krzysztof Boczarski, Dyrektor ds. ekonomicznych Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku Zbigniew Gołębiewski, Dyrektor otwockiego oddziału Banku Polskiego PKO Iwona Kęsik oraz przede wszystkim przedstawiciele Naszej Uczelni - Rektor dr Tadeusz Graca, prof. dr hab. Bronisław Sitek, Prodziekan Wydziału Nauk Społecznych dr Grzegorz Winogrodzki oraz Adiunkt Wydziału Nauk Społecznych dr Łukasz Roman, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych i przedsiębiorcy. Spotkanie poprowadzili  prof. dr hab. Bronisław Sitek, Wicestarosta Powiatu Otwockiego Paweł Rupniewski, Rektor WSGE dr Tadeusz Graca i Wójt Gminy Celestynów Witold Kwiatkowski.

Głównym tematem dyskusji osób przynależnych do Klubu Nowej Gospodarki było znalezienie sposobu większej współpracy pomiędzy samorządem, wyższą szkołą i biznesem. – Wszystkie te podmioty powinny ze sobą ściśle współdziałać, by osiągać w nowoczesnym świecie widoczne sukcesy zawodowe – mówił prof. Bronisław Sitek – Współpraca przedsiębiorców z naukowcami może znacznie udoskonalić ich produkt albo świadczoną usługę, a współpraca z gminą, na terenie której dany przedsiębiorca funkcjonuje, pomoże obu stronom – wyjaśnił prof. Bronisław Sitek. Natomiast Rektor WSGE dr Tadeusz Graca zadeklarował utworzenie kolegium redakcyjnego, które będzie opracowywało materiały prasowe, w których idea współpracy będzie promowana. Na koniec spotkania uczennice Zespołu Szkół – Aleksandra Cieślak i Weronika Książek zaprezentowały projekt „Przystanek Celestynów”, który ma promować gminę poprzez organizację punktów informacji turystycznej dla tych osób, które zechcą ją odwiedzić.

Następne spotkanie Klubu Nowej Gospodarki ma odbyć się w czerwcu w Malcanowie w gminie Wiązowna.