X Ogólnopolska Konferencja Naukowa: NOWOCZESNE NARZĘDZIA INFORMATYCZNE W PRZECIWDZIAŁANIU ZAGROŻENIOM BEZPIECZEŃSTWA

w Józefowie

Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide de Gasperi

w Józefowie

oraz:

Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku, Uniwersytet Rzeszowski, Euro-Centrum Park Naukowo-Technologiczny w Katowicach, Klub Nowej Gospodarki Powiatu Otwockiego

mają zaszczyt zaprosić Państwa do uczestnictwa w X Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej na temat bezpieczeństwa - "Nowoczesne narzędzia informatyczne w przeciwdziałaniu zagrożeniom bezpieczeństwa"

TERMIN:         26 października 2017 roku

MIEJSCE:       Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego Państwowy Instytut Badawczy

ul. Nadwiślańska 213

05-420 Józefów

MISJA KONFERENCJI:

Misją Konferencji jest przeprowadzenie rozważań na temat bezpieczeństwa w kontekście aktualnych zagrożeń, w szczególności nielegalnej imigracji, możliwości wykorzystania nowoczesnych narzędzi informatycznych w identyfikacji zagrożeń oraz wykonywania analiz na potrzeby organów administracji państwowej odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa, m.in. w celu opracowywania planów strategicznych w obszarze bezpieczeństwa narodowego.

CEL KONFERENCJI:

Celem Konferencji jest przeprowadzenie debaty przedstawicieli świata nauki, centralnych organów administracji państwowej, służb bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz przedstawicieli ośrodków badawczych i firm specjalizujących się w budowie zaawansowanych narzędzi informatycznych umożliwiających typowanie sprawców przestępstw oraz wykonywanie analiz operacyjnych i kryminalnych, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej, a także w sferze bankowości, telekomunikacji i energetyki.

TEMATYKA KONFERENCJI:

Konferencja będzie miała charakter panelowy, podczas których poruszone zostaną aspekty teoretyczne dotyczące bezpieczeństwa narodowego, aspekty socjologiczne, poziomu zagrożenia atakami terrorystycznymi oraz możliwościami jakie dają nowoczesne narzędzia informatyczne w analizie potencjalnych zagrożeń i typowania sprawców przestępstw w tym zamachów terrorystycznych.

Uczestnicy konferencji będą prowadzić rozważania w oparciu o program, składający się z panelu dyskusyjnego oraz pięciu sesji naukowych:

PANEL DYSKUSYJNY - "CYBERBEZPIECZEŃSTWO RP 2017"

I. Ochrona informacji oraz danych osobowych w aspekcie RODO. Bezpieczeństwo danych w sektorze prywatnym i publicznym

II. Ochrona infrastruktury energetycznej przed cyberatakami

III. Nowoczesne technologie zwiększające bezpieczeństwo obywateli

IV. Prawne ramy organizacji i funkcjonowania cyberprzestrzeni

V. Panel biznesowy - sektor bankowy / sektor telekomunikacyjny

Konferencja będzie doskonałą okazją do wymiany poglądów zarówno ludzi świata nauki, jak i biznesu oraz państwowych służb publicznych, organów administracji państwowych, a także ośrodków badawczych specjalizujących się w tworzeniu nowoczesnych narzędzi informatycznych.

Wszelkie informacje na temat konferencji znajdą Państwo na stronie: https://sites.google.com/site/bezpieczenstwo10wsge/home

W razie pytań zapraszamy do kontaktu e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.lub telefonicznie:  (22) 780 10 07 w. 17 |(22) 789 19 03 w. 17

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji