Innowacje w edukacji elementarnej

Liczba stron:404

Oprawa:miękka

format:168x240 mm

Słowa kluczowe: Innowacje pedagogiczne; kreatywność w pracy pedagogicznej nauczyciela; twórcze postawy nauczycieli; kompetencje multimedialne nauczycieli; edukacja wczesnoszkolna; teoria inteligencji wielorakich; zabawy edukacyjne; filozofia praktyczna; edukacja elementarna; edukacja przedszkolna;

Fragment wstępu / Opis:

Roman Schulz w latach 80-tych w książce pt. Procesy zmian i odnowy w oświacie stwierdził, iż edukację w Polsce cechuje dynamizm. Mimo czasu, jaki upłynął od wydania tej publikacji, w rzeczywistości oświatowej mamy ciągle do czynienia ze zmianami. Przyczyniają się one do rozwoju naszego systemu edukacyjnego. Szczególnie są widoczne od momentu wprowadzania reformy oświatowej tj. od 1 września 1999 r., która obejmuje stopniowo nowe obszary systemu oświatowego.