Tworzymy aktywne społeczeństwo

Uwarunkowania społeczno-gospodarczego rozwoju powiatu otwockiego

Autor/rzy:

Raport z badań pod kierunkiem naukowym Bożenny Barbachowskiej

 

 

Rok Wydania:2013

Miejsce Wydania:Józefów

Wydawnictwo: WSGE

ISBN:978-83-62753-27-7

Liczba stron:230

Oprawa:miękka

format:152x215 mm

Słowa kluczowe: przedsiębiorczość; społeczeństwo lokalne; charakterystyka gmin powiatu otwockiego; potrzeby społeczności powiatu otwockiego; problemy dotyczące przedsiębiorczości;

Fragment wstępu / Opis:

Polska, podobnie do pozostałych krajów Europy Środkowo¬-Wschodniej, przeszła po 1989 roku okres transformacji, charakteryzujący się odejściem od scentralizowanego systemu zarządzania gospodarką do gospodarki rynkowej. Transformacja objęła zmianą zasady ustrojowe państwa, mechanizmy funkcjonowania gospodarki oraz zmiany w stosunkach społecznych. Pomimo ponad dwudziestu lat dokonywania się proces transformacji nie został zakończony.

Jesteśmy świadkami przechodzenia od społeczeństwa pracy do społeczeństwa wiedzy. W sferze wytwórczości zauważalny jest wzrost wydajności spowodowany nowoczesnymi technologiami produkcyjnymi, rozwojem wiedzy, powstaniem i rozwojem nowych dziedzin, takich jak na przykład robotyka. To wszystko przyczynia się do intensywnego wzrostu produkcji a jednocześnie podważa kruchą równowagę na rynku pracy wyrażającą się nadwyżką podaży pracy nad popytem.

download table of contents / pobierz spis treści

download full PDF / pobierz całą publikację

 
Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Google+
Google+
Zapraszamy na YouTube
YouTube