Kalendarium - 2004

Styczeń

• Zainaugurowano cykliczny projekt „Wykłady Otwarte”. Ideą przedsięwzięcia jest zapraszanie do WSGE znanych osobistości życia politycznego, przedstawicieli świata kultury, wybitnych osobowości. Jako pierwszy ze studentami, kadrą akademicką i mieszkańcami Józefowa spotkał się Senator RP Andrzej Wielowiejski a tematem jego wystąpienia była „Metropolia Warszawska”.

Maj

• WSGE zorganizowała I Międzynarodową Konferencję Europejskich Uczelni Wyższych, poświęconą zagadnieniom implementacji Deklaracji Bolońskiej. W Konferencji wzięli udział przedstawiciele polskich uczelni i uczelni zagranicznych z Hiszpanii, Włoch, Czech i Rosji.

• Uroczyste zakończenie roku akademickiego 2003/4
  • Utworzony został kolejny kierunek studiów - Zarządzanie i Marketing

Wrzesień

• Inauguracja roku akademickiego 2004/05. Obecni na niej goście honorowi i studenci stali się świadkami nadania imienia szkole Alcide de Gasperi. Uroczystość ta została uświetniona odsłonięciem tablicy pamiątkowej upamiętniającej tę chwilę.
  • Uczelnia ma swego patrona - wybitnego włoskiego i europejskiego męża stanu - Alcide De Gasperi. Tym samym nazwa Uczelni zmieniła się na Wyższą Szkołę Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi. Więcej informacji o Alcide De Gasperi - Patron Uczelni.

Październik

• Ukazała się nowa, zmodyfikowana strona internetowa WSGE. Zamieszczone na niej znacznie większą ilość informacji, dzięki którym kontakt z uczelnią stał się znacznie łatwiejszy. Za ważną innowacje należy uznać internetowy dziekanat. Każdy student może zobaczyć swoje wyniki egzaminów.
  • WSGE wraz z Instytutem Kultury Włoskiej, władzami m. Józefów i Miejskim Ośrodkiem Kultury zorganizowała obchody IV Światowych Dni Języka Włoskiego w Józefowie.

Listopad

• Uczelnia stała się członkiem międzynarodowego stowarzyszenia uczelni wyższych z Europy Środkowej i Wschodniej C.I.R.C.E.O.S.
  • W ramach „Dni Politologa” WSGE gościła Marszałka Senatu RP, prof. Longina Pastusiaka. W trakcie spotkania ze studentami, władzami Uczelni oraz przedstawicielami władz lokalnych prof. Pastusiak prezentował swoją nową książkę o obecnym Prezydencie USA.

Grudzień

• Wykład otwarty JE Biskupa Polowego Wojska Polskiego, dra Tadeusza Płoskiego na temat „Administracja w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego”.