Kalendarium - 2006

Luty

• Polski Związek Głuchych udzielił WSGE akredytacji Centrum Edukacyjnego Języka Migowego. Akredytacja upoważnia do współdziałania w zakresie kształcenia głuchoniemych oraz przyjęcia przez Centrum współodpowiedzialności, za jakość kształcenia w WSGE na lektoratach języka migowego.
  • Powrót pierwszych osób uczestniczących w programie Socrates – Erazmus.
  • Drugi wyjazd grupy studentów w ramach programu Socrates – Erazmus. Pięć osób (Katarzyna Bodecka Magda Mazurek Lucyna Krasuska Parol Anna Justyna Kałuska) do Włoch Turcji i na Litwę.
  • Po raz kolejny z radością przyjmujemy gości z Turcji. W grupie tej znaleźli się: Zafire Gokmen Hilal Zumbul Rukiye Mehtap Dolek.

Marzec

• Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi w Józefowie oraz Uniwersytet w Kirikkale (Turcja) organizują wspólnie Międzynarodową Konferencję Europejskich Uczelni Wyższych “Bezpieczeństwo wielokulturowej Europy”
  • Przyjazd Yaroslava Dentyarova z Ukrainy w ramach wymiany wykładowców.

Kwiecień

• Rozpoczęto rozbudowę Uczelni. Na oficjalnej uroczystości z udziałem przedstawicieli władz lokalnych, władz uczelni i wykonawców projektu dokonano symbolicznego „wbicia łopaty” pod budowę nowego budynku. Inwestycja ma się zakończyć przed inauguracją roku akademickiego 2006/2007.
  • WSGE wraz z Uniwersytetem w Kirikkale (Turcja) zorganizowała II Konferencję Europejskich Uczelni Wyższych na temat „Bezpieczeństwo Wielo Kulturowej Europy”.
  • Wyjazd do Włoch w ramach Programu Leonardo da Vinci szesnastu studentów naszej uczelni. W grupie tej znaleźli się: Beata Michałowska, Aleksandra Grykałowska, Ewa Piętka, Sylwia Zawada, Piotr Drozdalski, Sebastian Sobieszek, Łukasz Cygan, Mateusz Bobylak, Michał Dąbrowski, Radosław Jałocha, Anna Kurdej, Marta Kurach, Marta Strzyżewska, Marzena Katarzyna Belka, Agnieszka Zawada oraz Patrycja Śmietanka.

Czerwiec

• Odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2005/06. Rozpoczęło się ono uroczystą mszą w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej. Część oficjalna odbyła się w siedzibie uczelni.
  • Koniec w ramach Programu Socrates – Erasmus pobytu trzech osób na Litwie w Turcji.

Lipiec

• Powrót reszty grupy polskich studentów korzystających z Programu Socrates – Erasmus.
  • Zakończenie realizacji Programu Leonardo da Vinci.
  • Powrót tureckiej „reprezentacji” do domu.

Sierpień

• Zakończono postępowanie kwalifikacyjne Sokrates Erasmus. W roku akademickim 2006/7 studenci naszej uczelni studiowali na Uniwersytecie w Bari.

Wrzesień

• Odbyła się uroczysta Inauguracja roku akademickiego 2006/2007. Wykład inauguracyjny na temat „Problemy ekologii w globalnym świecie” wygłosił prof. Gaetano Damacco.
  • Kolejna grupa osób w ramach Programu Socrates – Erasmus udaje się do Włoch. Tym razem szczęściarzami okazali się Beata Michałowska i Patryk Mozyrko.
  • Naukę w murach naszej uczelni rozpoczęła nowa grupa studentów z Turcji. Znaleźli się w niej: Can Yilmaz Yasin Aslanturk Harum Demir.

Październik

• Następna cztero osobowa grupa w ramach Programu Socrates – Erasmus udaje się za granicę. Tym razem do Turcji.
  • Agoston Temesi student z Węgier dołącza do swoich kolegów z Turcji i rozpoczyna naukę w naszej Uczelni.

• Powrót węgierskiego studenta do ojczyzny.