Kalendarium - 2007

• Koniec pobytu w Turcji czworga studentów naszej uczelni.
  • Powrót grupy tureckich studentów do Kirikkale.

Luty

• Początek pobytu największej jak do tej pory grupy studentów z zagranicy. W jej skład weszło dwanaście osób z wielu krajów: Turcja Mustafa Ozturk Haydar Karaman Murat Ulper Eray Aktepe Guven Cep Furkan Yildiz; Litwa Laura Norvilaite Raimonda Jasinskaite; Węgry Balazs Havrelka; Włochy Piera Guglielmi Pasquale Carusi

• Wyjazd Balazsa Havrelka do ojczyzny.
  • W murach uczelni odbyło się seminarium naukowe poświęcone prawu pozytywistycznemu.

• Uroczyste zakończenie roku akademickiego 2006/07.
  • Wracają, po dziesięciomiesięcznym pobycie we Włoszech, nasi studenci: Beata Michałowska i Patryk Mozyrko.

• Powrót tureckiej „reprezentacji” do domu.

• Inauguracja roku akademickiego 2007/08
  • Powrót ostatnich zagranicznych studentów roku akademickiego 2006/07 (Włochy).
  • Uczelnia przygotowuje się do rozbudowy swojej bazy dydaktycznej, tak aby łączna powierzchnia wyniosła 4,000 m. kw.
  • W dorocznych rankingach niepaństwowych uczelni zawodowych, wśród 96 uczelni, WSGE została sklasyfikowana na następujących pozycjach: ranking „Wprost” – 29 miejsce, ranking „Rzeczpospolitej” – 24 miejsce, ranking „Perspektyw” – 24 miejsce.
  • Inauguracja roku akademickiego 2007/2008 była doskonałą okazją do uczczenia 5 lat działalności WSGE. Uroczystość zorganizowana przez Uczelnię, władze powiatu otwockiego oraz Instytut Kultury Włoskiej w Warszawie objęta została patronatem przez Marszałka Senatu RP, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starosty Otwockiego oraz Biskupa Polowego Wojska Polskiego. W wystąpieniach zaproszonych gości podkreślano rosnącą rolę WSGE wśród niepublicznych szkół wyższych oraz w środowisku lokalnym. Jubileusz Uczelni uświetnili goście z ośrodków akademickich Włoch a także córka patrona Uczelni Pani Maria Romana De Gasperi.

• Utworzono nowy kierunek kształcenia – Bezpieczeństwo Wewnętrzne.
  • W dniach 5-6 października 2007 delegacja WSGE w składzie: prof. dr hab. Bronisław Sitek, dr Magdalena Sitek, mgr Sylwia Ćmiel i mgr Michał Burczak przebywali na Uniwersytecie w Kłajpedzie (Litwa). Celem wizyty był monitoring w ramach programu Erasmus oraz konferencja międzynarodowa nt. The Recent Development of the EU: Challenges and Experience. Członkowie naszej delegacji brali czyny udział w tej konferencji poprzez wygłoszenie referatów. Sprawność organizatorów należy podziwiać również poprzez pryzmat faktu wydania publikacji jeszcze przed konferencją.