Tworzymy aktywne społeczeństwo

Wymiana studentów

Jeśli chcecie doświadczyć niepowtarzalnego okresu w życiu studenta i wyjechać na studia za granicę prosimy zgłaszać się do osoby kontaktowej programu Iwony Niedziółki  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  


W tym roku Uczelnia rozszerzyła ofertę wyjazdową: chętni studenci moga wyjechać do Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Grecji, Turcji, Węgier, Słowacjii Litwy. Mamy nadzieję, że tak bogata oferta oraz wysokie stypendia na wyjazd zachęcą wiele osób do zgłoszenia sie na wyjazd.

W celu zgłoszenia chęci udziału w programie należy złożyć:

1. podanie o zgodnę na wyjazd w ramach programu LLP Erasmus do uczelnianego Instytucjonalnego Koordynatora dr hab. Magdaleny Sitek. W podaniu należy napisać dokąd miałby odbyć się wyjazd, w jakim temrinie oraz czy byłby to wyjazd na studia (jeden lub dwa semestry w ciągu jednego roku akademickiego) czy na paktykę (min. 3 miesiące - preferowane sa wyjazdy w okresie wakacyjnym). Do podania należy załączyć potwierdzenie znajomości jezyka obcoego, jeśli student posiada. Po wstępnej zgodzie student zostanie poinformowany o procedurze rekrutacyjnej (termin rozmowy rekrutacyjnej, sprawdzenie średniej ocen studenta).

2. Application Form

3. Learning Agreement - Porozumienie o programie zajęć (wyjazd na studia) /Training Agreement - Porozumienie o programie praktyk (wyjazd na praktyki)

Zakwalifikowany student podpisze umowę finansową z uczlenią oraz otrzyma Kartę Studenta Erasmus.


Po zakończeniu pobytu na stypendium Erasmus student ma obowiązek dostarczyć do uczelni:

1. Transcript of Records w przypadku wyjazdu na studia - dokument wydaje uczelnia partnerska oraz potwierdzenie dat pobytu (może być zwarte w Transcript of Records lub wydane jako osobny dokument)

2. Potwierdzenie zrealizowania programu praktyk w przypadku wyjazdu na praktyki - dokuemtn wydaje przedsiębiorstwo, w którym student odbywał praktykę oraz potwierdzenie dat pobytu (może być zwarte w Potwierdzeniu zrealizowania praktyk lub wydane jako osobny dokument)

3. oraz wypełnić ankiete stypendysty w wersji on-line (dostęp do ankiety można uzyskać w Biurze Erasmusa).


Zapraszamy!!!

Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Google+
Google+
Zapraszamy na YouTube
YouTube