Szanowni Państwo, 

Nowy Rok Akademicki zbliża się wielkimi krokami. Przygotowujemy się do organizacji zajęć śledząc informacje dotyczące pandemii Covid-19. Na podstawie aktualnych danych można wnioskować, że wzrost zachorowań w ostatnim czasie nie pozwala bezpiecznie prowadzić zajęć  w salach. 

W trosce o bezpieczeństwo zarówno Wykładowców jak i Studentów podjęliśmy decyzję, że co do zasady zajęcia w semestrze zimowym będą odbywać się przede wszystkim online – synchronicznie. Jedynie przedmioty o charakterze praktycznym będą się odbywać, w ograniczonym zakresie, z uwzględnieniem wszelkich wytycznym sanitarnych, na sali. Nasze doświadczenia z ostatniego semestru pokazały, że potrafimy sprawnie korzystać z nowych technologii. Jestem przekonana, że dzięki  zaangażowaniu i zdobytym dotychczas doświadczeniom  zajęcia w nadchodzącym semestrze będą przeprowadzone efektywnie. 

Pragnę jednocześnie wyrazić słowa podziękowania i uznania dla Państwa za szybkie dostosowanie się nowych warunków, które umożliwiło nam sprawne przeprowadzenie zajęć w ubiegłym semestrze. Udowodniliście Państwo, że bliskie są Wam wartości, które świadczą o wyjątkowości naszej społeczności i które budują atmosferę naszej Uczelni. 

Aktualnie Dział Planowania kończy opracowywać plan zajęć na kolejny semestr.  W obecnych warunkach było to bardzo trudne zadanie. Przygotowując harmonogram zajęć Dział Planowania starał się uwzględniać utrudnione warunki przed jakimi wszyscy stajemy wynikające z godzenia zobowiązań zawodowych i naukowych z życiem rodzinnym. 

Naszym priorytetem jest kształcenie studentów na najwyższym poziomie przy jednoczesnym zapewnieniu bezpiecznych warunków edukacji. Ufam, że wszyscy dołożymy wszelkich starań, aby to było możliwe.  

Z wyrazami szacunku,

Rektor Uczelni prof. Magdalena Sitek

Skip to content