NOWOCZESNE TRENDY W KOMUNIKACJI MIĘDZYKULTUROWEJ

Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi w Józefowie

Redakcja czasopisma naukowego „Intercultural Communication”

zapraszają do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej:

MIĘDZYNARODOWA INTERNET-KONFERENCJA NAUKOWA

"NOWOCZESNE TRENDY W KOMUNIKACJI MIĘDZYKULTUROWEJ"

Konferencja odbędzie się w Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi w Józefowie (Warszawa)

22 grudnia 2017 r. w formie zdalnej

Uczestnicy otrzymają następujące dokumenty:

• program konferencji (wersja elektroniczna i papierowa),
  • certyfikat uczestnika konferencji (wersja papierowa),
  • zbiór streszczeń referatów uczestników konferencji (wersja elektroniczna),
  • publikacja artykułu w czasopismie naukowym „Intercultural Communication” (ISSN 2451-0998; e-ISSN 2543-7461) (wersja elektroniczna i papierowa).

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń z dziedziny komunikacji międzykulturowej w obszarach nauk społecznych i humanistycznych.

HARMONOGRAM KONFERENCJI I PUBLIKACJI JEJ WYNIKÓW:

1.    do 17 grudnia 2017 r. – zbieranie formularzy rejestracyjnychstreszczeń referatów,

2.    od 22 grudnia 2017 – publikacja Programu konferencji, zbioru streszczeń i opiniina temat streszczeń na stronie internetowej konferencji; zapoznanie się z opiniami, odpowiedzi na opinie i komentarze,

3.    do 08 stycznia 2018 r. – zbieranie artykułów dla publikacji w czasopiśmie naukowym,

4.    od 09 stycznia do 16 lutego 2018 r. – recenzowanie artykułów, praca z autorami oraz przygotowanie redakcyjne artykułów do publikacji,

5.    marzec 2018 r. – publikacja czasopisma naukowego "Intercultural Сommunication" (ISSN 2451-0998; e-ISSN 2543-7461).

Pod czas konferencji zapraszamy omówić wyniki badań naukowych, opartych na:

• klasycznym rozumieniupojęcia „komunikacja międzykulturowa” – komunikacja międzynarodowa, międzynacjonalna, międzyetniczna”,
  • funkcjonalnym rozumieniupojęcia „komunikacja międzykulturowa” – komunikacja między przedstawicielami różnych systemów norm zachowania, norm moralnych, wartości, stylów życia, zwyczajów i itp. różnych grup społecznych (na przykład, kultury miejskiej i wiejskiej, kultury pokoleń, kultury organizacji itd.).

PANELE KONFERENCJI:

Panel 1. Filozofia. Panel 2. Kulturologia. Panel 3. Etnologia. Panel 4. Sztuka. Panel 5. Język. Panel 6. Literatura. Panel 7. Tłumaczenie. Panel 8. Nauki polityczne. Panel 9. Pedagogika. Panel 10. Psychologia. Panel 11. Socjologia. Panel 12. Historia. Panel 13. Religia. Panel 14. Zarządzanie. Panel 15. Prawo. Panel 16. Media. Panel 17. Nauki informacyjne.

Języki konferencji:angielski, polski, włoski, słowacki, ukraiński, rosyjski.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W KONFERENCJI?

1.    Do 17 grudnia 2017 r.– na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.wysłać: 1) formularz rejestracyjny(nazwa pliku: nr panelu_nazwisko_rejestracja), 2) streszczenie(nazwa pliku: nr panelu_nazwisko_streszczenie) oraz 3) zeskanowany dokument opłaty konferencyjnej (nazwa pliku: nr panelu_nazwisko_opłata).

2.    Od 22 grudnia 2017 r.– na stronie internetowej konferencji https://sites.google.com/view/trends-interculturalzapoznać się ze streszczeniami raportów innych uczestników. Aby zapewnić dyskusję naukową podczas konferencji internetowej do 29 grudnia 2017 r. na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.proponujemy wysłać opinije na streszczenia innych uczestników (na życzenie) (forma Word). Opinije zostaną przekazane autorom oraz na prośbę uczestników konferencji będą zamieszczone na stronie konferencji z odpowiedziami.

3.    Do 08 stycznia 2018 r.– na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.wysłać artykuł (nazwa pliku: nr.panelu_nazwisko_artykuł) oraz zeskanowaną recenzję na artykuł doktora/doktora habilitowanego (dla uczestników bez stopnia naukowego).

4.    Od 09 stycznia do 16 lutego 2018 r.– aktywnie współpracować z redakcją podczas przygotowywania artykułu do publikacji.

5.    Marzec 2018 r.– uzyskać numer czasopisma „Intercultural Сommunication”.

Raporty omawiane na konferencji i sfinalizowane do formatu artykułów naukowych będą publikowane w czasopismie naukowym „Intercultural Сommunication”(ISSN 2451-0998; e-ISSN 2543-7461).

Strona internetowa czasopisma – http://interculturalwsge.com

Czasopismo „Intercultural Сommunication” jest wpisane w takich bazach międzynarodowych:

OPŁATA KONFERENCYJNA

Opłata konferencyjna wynosi 50 euro.

Opłata obejmuje:

program konferencji (wersje elektroniczna i papierowa),

certyfikat uczestnika konferencji (wersja papierowa),

zbiór streszczeń raportów uczestników konferencji (wersja elektroniczna),

egzemplarz autorski czasopisma naukowego „Intercultural Сommunication” (ISSN 2451-0998; e-ISSN 2543-7461 - wersje elektroniczna i papierowa).

Szanowni uczestnicy, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z warunkami uczestnictwa i zasadami rejestracji artykułów!

Dane dla przelewu bankowego:

Odbiorca: Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej im. Alcie De Gasperi w Józefowie

Adres: ul. Sienkiewicza 4, 05-410 Józefów

Bank: PKO BP

Swift:BPKO PL PW

IBAN:PL 64 1020 1127 0000 1102 0198 5654

Numer konta: 64 1020 1127 0000 1102 0198 5654

Cel wpłaty: Konferencja "Intercultural Сommunication" – 22.12.2017.

Sekretarz naukowy konferencji:

Doc., dr Sofiia Sokolova

Adres komitetu organizacyjnego konferencji:

Doc., dr Sofiia Sokolova

Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej im. Alcie De Gasperi w Józefowie