Przygotowaniu pracy dyplomowej służy seminarium dyplomowe, które prowadzone jest pod kierunkiem promotora. Zapisy na seminaria dyplomowe do poszczególnego promotora prowadzone są przez wirtualny dziekanat WSGE w wyznaczonym terminie. Po tym terminie promotor zostaje przydzielony administracyjnie.
Student po dokonaniu wyboru Promotora zobowiązany jest do przedłożenia w BOK zgłoszenia tytułu pracy dyplomowej wraz z podpisem akceptacji promotora – najpóźniej do 31 października (gdy seminarium rozpoczyna się w semestrze zimowym) albo do 31 marca (gdy seminarium rozpoczyna się w semestrze letnim).
Komisja ds. Jakości Kształcenia dokonuje analizy i sprawdzenia zgodności wykazanych tematów prac dyplomowych, po czym zostają one zatwierdzone przez Senat.
Dr Brasławska-Hague Mirosława – doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki (Wydział Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie). Swoją ścieżkę naukową, jak i zawodową dr M. Brasławska-Haque poświęciła przede wszystkim pedagogice specjalnej. Jest autorką kilkudziesięciu artykułów naukowych, ukończyła wiele kursów i szkoleń z zakresu pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą. Dr M. Brasławska-Haque posiada bogate doświadczenie zawodowe, przede wszystkim związane z pracą z dziećmi niepełnosprawnymi, pracą terapeutyczną oraz doradztwem. Od wielu lat pełni funkcję dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Jest także ekspertem komisji egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie.
Dr Goździewski Leszek – doktor w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o obronności. Autor publikacji naukowych poświęconych m.in. ochronie ludności w obronie cywilnej, czy też ewolucją celów wojennych. Doktor L.Goździewski posiada także wykształcenie pedagogiczne, a także doświadczenie zawodowe związane z pracą w oświacie. Przez wiele lat pracował jako funkcjonariusz Policji, gdzie prowadził szkolenia dla pracowników socjalnych na temat przemocy domowej, dopalaczy oraz procedury Niebieskiej Karty. Prowadził on także wykłady i szkolenia dla nauczycieli na temat reagowania na przypadki posiadania i pozostawania uczniów pod wpływem substancji psychoaktywnych.
Dr Lukasek Aleksandra Kinga – doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki resocjalizacyjnej, pedagog opiekuńczo-wychowawczy, wieloletni kurator sądowy Wydziału Rodzinnego i Nieletnich dla Warszawy-Mokotowa, sądowy mediator rodzinny i szkolny, terapeuta pedagogiczny i oligofrenopedagog, delfinoterapeuta pierwszego stopnia, nauczyciel akademicki. Autorka wielu publikacji naukowych. Zainteresowania naukowe obejmują min: problematykę wykonywania kary pozbawienia wolności, handel ludźmi, zachowania ryzykowne dzieci i młodzieży, krzywdzenie dzieci, mediacje rodzinną i szkolną oraz terapię dzieci. Problematyka prac dyplomowych dotyczy: zachowań dewiacyjnych dzieci, młodzieży i dorosłych; handlu ludźmi; problemów agresji, przemocy w szkole, placówce resocjalizacyjnej; mediacji szkolnej i rodzinnej; problematyki wykonywania kary pozbawienia wolności; kurateli sądowej; przestępczości nieletnich; różnorodnych form terapii pedagogicznej, zooterapii jako formy terapeutycznej pracy z dziećmi;
.
Dr Grądzki Waldemar – doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika (Akademia Pedagogiki Specjalnej, Wydział Nauk Pedagogicznych). Dr Waldemar Grądzki to nauczyciel dyplomowany posiadający bogate doświadczenie zawodowe w obszarze zarządzania oświatą, W swojej wieloletniej karierze naukowej ukończył wiele dodatkowych kursów i szkoleń. Autor wielu publikacji z zakresu wyzwań technologii edukacyjnych, cyfryzacji szkół, kompetencji nauczycieli w dobie informatyzacji szkolnictwa. Dodatkowo dr W.Grądzki posiada liczne certyfikaty związane z sektorem biznesowym i IT oraz liczne kompetencje techniczne i doświadczenie zawodowe w obszarze przygotowania, nadzorowania i wdrażania projektów ICT w organizacjach biznesowych.
Dr Krajewska Anna – doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie). Dr Anna Krajewska to pedagog z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Jej szczególnym zainteresowaniem naukowym jest psychologia kliniczna. Prowadzone przez nią badania naukowe obejmują także zagadnienia z zakresu teorii wychowania, pedagogiki ogólnej oraz historii myśli pedagogicznej. W szczególności zaś dotyczą instytucji wychowawczych (rodziny i szkoły) oraz propozycji innowacyjnych koncepcji związanych z ruchem „szkół nowych”. Dr Anna Krajewska poza pracą naukowo-badawczą posiada doświadczenie w pracy jako wychowawczyni Państwowego Domu Dziecka.
Dr Lubina Ewa – doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki (Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawie). Dr Ewa Lubina posiada wykształcenie pedagogiczne w specjalności z zakresu m.in. filologii polskiej. Jest autorką ponad stu publikacji naukowych, w tym m.in. dotyczących kompetencji psychospołecznych nauczycieli w świecie technologii komunikacyjnej, kształcenia na odległość. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy pedagogia specjalizującego się w pomocy psychologiczno-pedagogicznej. W ramach pracy prowadziła ona warsztaty metodyczne i szkolenia dla nauczycieli rodziców i pedagogów w zakresie projektowania i organizacji przedsięwzięć edukacyjnych, poradnictwa i psychokorekcji zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży, doradztwa i wsparcia dla rodziców dzieci z problemami wychowawczymi.
Prof. dr hab. Sitek Bronisław – Profesor zwyczajny nauk prawnych, specjalista z zakresu prawa rzymskiego i cywilnego. Prowadzi badania z zakresu prawa samorządowego i publicznego, zwłaszcza bezpieczeństwa prawnego. Jest twórcą pierwszej w Polsce katedry prawa porównawczego. O jego silnej pozycji w nauce świadczą publikacje, które ukazały się m.in. w wydawnictwie Scholar Cambridge, czy też w wydawnictwach naukowych we Włoszech, Niemczech i USA. Prof. Bronisław Sitek jest też zaangażowany w działalność na rzecz lokalnej integracji biznesu, nauki i samorządów. Jest twórcą pomysłu i współorganizatorem forów gospodarczych Powiatu Otwockiego oraz badań nad oceną satysfakcji mieszkańców z działalności władz samorządowych. Metody badawcze stosowane przez prof. Bronisława Sitka to: metoda prawno-dogmatyczna, metoda historyczno-porównawcza, analiza tekstów pozaprawnych.
Prof. dr hab. Sitek Magdalena – doktor habilitowany nauk prawnych w zakresie prawa, specjalność: prawa człowieka (Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie), Prof. dr hab. Magdalena Sitek posiada zainteresowania naukowe w obszarze szeroko rozumianego prawa, w szczególności w zakresie praw człowieka. Prowadziła badania nad nową koncepcją pojmowania praw człowieka – jako odpowiedzi na potrzeby człowieka. Organizuje i uczestniczy w bardzo licznych konferencjach naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym , uczestniczyła w stażach międzynarodowych, jest redaktorem naczelnym oraz recenzentem czasopism naukowych. Jej bogaty dorobek naukowy obejmuje liczne publikacje monograficzne, rozdziały w monografiach, artykuły naukowe oraz redakcję Obecnie pełni funkcję Rektora WSGE.
Dr hab. Such-Pyrgiel Małgorzata – tytuł naukowy doktora habilitowanego nauk społecznych (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie). Prowadzone przeze nią badania naukowe oraz publikowane teksty wpisują się w obszar czterech specjalności socjologicznych: socjologii społeczeństw współczesnych i nowych technologii, socjologii czasu wolnego i stylu życia, socjologii procesów demograficznych oraz socjologii rodziny i wychowania. Ostatnie zainteresowania badawcze koncentrują się wokół transformacji, sztucznej inteligencji i nowych technologii, szczególnie jak pod ich wpływem zmienia się człowiek i społeczeństwo w dobie IV rewolucji przemysłowej. Obecnie dr hab. M.Such-Pyrgiel pełni w WSGE funkcję Prorektora ds. kształcenia i ewaluacji nauki, ds.studenckich, kształcenia poza siedzibą uczelni i współpracy z otoczeniem.
Dr Florek Iwona – doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne, w specjalności prawa (Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie). Zainteresowania naukowe dr Florek obejmują różnorodne kwestie związane z ekologią, turystyką oraz prawami człowieka w jej różnych aspektach w tym prawami człowieka w obszarze turystyki i zrównoważonego rozwoju. Była organizatorem i współorganizatorem oraz czynnym uczestnikiem licznych konferencji o zasięgu krajowych oraz międzynarodowym organizowanych zarówno w Polsce oraz za granicą (m. in.: Włochy, Francja). Bierze udział w rożnych projektach oraz programach naukowych i badawczych. Brała udział w stażach międzynarodowych w ramach programu Erasmus+. Posiada dorobek naukowy, który obejmuje rozdziały w monografii, artykuły oraz redakcję monografii. Obecnie dr Iwona Florek pełni w WSGE funkcję Prorektora ds. kontaktów międzynarodowych, nauki i ewaluacji kształcenia.
Dr Szejniuk Aleksandra – doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu (Uniwersytet Gdański). Zainteresowania dr A. Szejniuk to obszary Zarządzania Zasobami Ludzkimi, controlling, audyt, ocenianie i motywowanie pracowników, przedsiębiorczość. Organizatorka i uczestniczka licznych konferencji naukowych w Polsce i za granicą. Dr A. Szejniuk brała udział w stażach naukowych zagranicznych oraz uczestniczyła i kierowała projektami badawczymi o zasięgu lokalnym, krajowym oraz międzynarodowym. Odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej (2017) oraz nagrodą Rektora za działalność naukowo-badawczą oraz znaczące osiągnięcia naukowe (2017). Dr Aleksandra Szejniuk posiada doświadczenie zawodowe praktyczne zdobyte m.in. podczas pracy jako specjalista w Ministerstwie Finansów/ Posiada bogate doświadczenie pedagogiczne i dydaktyczne. Promotorka ponad 250 prac licencjackich oraz magisterskich wyróżniana za opiekę naukową nad studentami za wysoki poziom merytoryczny prac dyplomowych.
Dr Talar Tomasz – zainteresowania naukowe dr T. Talara to prawne i finansowe aspekty działalności przedsiębiorstw i firm, ze szczególnym zwróceniem uwagi na rachunkowość, zasady księgowości i system podatkowy. Dr T.Talar brał udział w wielu konferencjach naukowych, gdzie skupiał się na tematyce finansów przedsiębiorstwa, rachunkowości finansowej i ogólnym wpływem wartości pieniądza na działanie biznesu. Autor kilkunastu pozycji naukowych poświęconych m.in. oddziaływaniu zmian wartości pieniądza na przedsiębiorstwo, nierzetelność i wadliwość ksiąg podatkowych, czy ocenie skutków prawnych wprowadzenia jednolitego pliku kontrolnego w podatku od towarów i usług. Dr T.Talar posiada doświadczenie zawodowe w zakresie prowadzenia księgowości, bilansów finansowych (własna firma – biuro obsługi rachunkowo-księgowej. Jest certyfikowanym księgowym (certyfikat Ministerstwa Finansów), członkiem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz posiada Certyfikat Głównego Księgowego \W pracy zawodowej specjalizuje się w obsłudze finansowej (księgowość, rachunkowość podatki) przedsiębiorców.