Zgodnie z zasadami kształcenia nauczycieli, kształcenie nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej jest realizowane na jednolitych, studiach magisterskich – PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA i WCZESNOSZKOLNA.
Uczelnia prowadzi studia w systemie niestacjonarnym (zajęcia odbywają się w piątki i soboty, zjazdy poszczególnych kierunków odbywają się co 2 tygodnie)
Jednolite studia magisterskie trwają 5 lat (10 semestrów po 5 mięsięcy każdy) i kończą się uzyskaniem tytułu magistra.
Absolwenci studiów jednolitych magisterskich w WSGE otrzymują dyplom potwierdzający wykształcenie wyższe i uzyskanie tytułu zawodowego magistra.
Jednolite Studia Magisterskie na kierunku „Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna” przygotowują absolwentów do pracy jako nauczyciel, nadają kwalifikacje, uprawnienia pedagogiczne do nauczania w przedszkolach oraz w klasach I-III szkoły podstawowej, przygotowują do pracy z wykorzystaniem metod wczesnego wspomagania rozwoju.
Absolwent Jednolitych Studiów Magisterskich na kierunku „Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna” będzie mógł podjąć pracę w następujących typach placówek: przedszkola publiczne, niepubliczne, oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych, kluby malucha, kluby przedszkolaka, punkty przedszkolne, klasy zerowe; oraz w klasach I – III w szkołach podstawowych publicznych, niepublicznych, społecznych, wyznaniowych.
Jednolite studia magisterskie na kierunku PSYCHOLOGIA to dobry wybór dla kandydatów, którzy myślą o pracy psychologa i którym zależy na zdobyciu specjalistycznej wiedzy i kompetencji niezbędnych do wykonywania tego zawodu w wybranych dziedzinach życia.
Uczelnia prowadzi studia w systemie niestacjonarnym (zajęcia odbywają się w piątki i soboty, zjazdy poszczególnych kierunków odbywają się co 2 tygodnie)
Jednolite studia magisterskie trwają 5 lat (10 semestrów po 5 miesięcy każdy) i kończą się uzyskaniem tytułu magistra oraz otrzymują dyplom potwierdzający wykształcenie wyższe i uzyskanie tytułu zawodowego.
Studia na kierunku Psychologia skierowane są nie tylko do kandydatów, którzy myślą o pracy psychologa, ale także do osób, które planują karierę w szeroko pojętym biznesie.
Psycholog, w zależności od specjalizacji, może znaleźć pracę w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, placówkach edukacyjnych, instytucjach zajmujących się profilaktyką zdrowotną i społeczną czy prywatnych klinikach i gabinetach.
Na psychologa czeka praca w firmach doradczych i szkoleniowych, działach human resources (HR), agencjach headhunterskich i konsultingowych oraz w sektorze marketingu, reklamy, public relations i social mediów, na rolach związanych się kontrolą efektywności planowania rozwoju pracowników organizacji, czy też dotyczącą psychologii rynków finansowych, oszczędzania i inwestowania.
Wielu psychologów pracuje w służbach mundurowych – policji, wojsku, współpracuje z sądami.
Absolwenci kierunku Psychologia zatrudniani są w firmach prowadzących badania rynku w biznesie, organizacjach pozarządowych i fundacjach zajmujących się pomocą społeczną, redukowaniem nierówności i marginalizacji wybranych grup społecznych.