Na portalu praca.pl pojawiły się kolejne nowe artykuły, które naszym zdaniem są warte uwagi. W pierwszym z nich przedstawiamy jak na rynku pracy mogą odnaleźć się osoby z niepełnosprawnościami, jakie mają prawa i obowiązki:

Dodatkowo, przedstawiamy jak budować społeczność wokół własnej marki, a także to jak drzemka może wpłynąć na wydajność:

Serdecznie zapraszamy do lektury artykułów!

Projekt MAB ma na celu rozwój hubów mentorskich w krajach Europy Wschodniej i Południowej, które będą organizować i szkolić ekspertów w wieku 50+ jako mentorów. Wolontariusze ci będą pomagać młodszym osobom w wieku 18-30 lat, w tym osobom zagrożonym marginalizacją, w rozwijaniu umiejętności zawodowych i wchodzeniu na rynki pracy w Unii Europejskiej i poza nią.

Projekt będzie realizowany przez dwa lata i stworzy platformę internetową, która pomoże dopasować mentorów i mentees: seniorzy-mentorzy zaoferują swoją wiedzę i doświadczenie, a młodsze osoby będą mogły zarejestrować się w celu uzyskania poradnictwa w interesującej je dziedzinie.

Więcej informacji

UOKiK organizuje targi pracy online. Zapraszamy:

·         Studiujesz? Właśnie skończyłeś studia? Jesteś od niedawna na rynku pracy? Spotkaj się z nami na targach pracy!

·         Dołącz do nas online na Jobiconie 18-19 października – zapraszamy do rozmów grupowych i sam na sam

·         Spotkaj się z nami na Talent Days na Stadionie Narodowym w Warszawie 24 października

Jobicon, 18-19 paźdzeiernika, online – zapisy.

Talent Days, 24 października, godz. 10:00–17:00, Stadion Narodowy w Warszawie – więcej informacji.

Zapraszamy do zapisów do Szkoły Muzycznej Bene Musica. Nauczamy gry na fortepianie , fortepianie jazzowym, skrzypcach, flecie poprzecznym, gitarze oraz śpiewu solowego.

Zajęcia odbywają się w Szkole Męskiej ŻAGLE w Międzylesiu oraz w Szkole Żeńskiej STRUMIENIE w Józefowie.

 

http://www.benemusica.edu.pl/zapisy/

 

Natalia Bartyzel, Dyrektor Szkoły Muzycznej Bene Musica, tel. 783 030 897

W dniu 9.03.2023 odbędą się Europejskie Dni Pracy „Seize the Summer”. Jest to wydarzenie on-line skierowane do osób poszukujących pracy w turystyce, gastronomii, animacji w sezonie letnim. Jego organizatorami są członkowie europejskich publicznych służb zatrudnienia EURES z 9 najbardziej „turystycznych” krajów Europy – Portugalii, Hiszpanii, Francji, Włoch, Słowenii, Chorwacji, Grecji, Cypru i Malty. Wydarzenie odbędzie się on-line, na platformie Europejskich Dni Pracy:

https://europeanjobdays.eu/en/seizethesummer2023

Podczas wydarzenia ogromna rzesza pracodawców (w tej chwili zarejestrowanych jest 164 wystawców) będzie prowadzić rozmowy rekrutacyjne, prezentować swoje oferty pracy, środowisko pracy i rozmawiać na żywo z osobami poszukującymi pracy. Ponadto w programie przewidziane są prezentacje nt. warunków życia i pracy w krajach organizujących, przedstawione przez kadrę EURES z tych krajów.

To unikalna możliwość bezpośredniego kontaktu z pracodawcami z w/w branż bez wychodzenia z domu. Osoby poszukujące pracy, rejestrując się wcześniej do udziału w wydarzeniu, mogą wypełnić swój profil zawodowy on-line i jednym kliknięciem aplikować na oferty wiele dni przed rozpoczęciem wydarzenia i dzięki temu umówić się z pracodawcą na rozmowę rekrutacyjną podczas dnia pracy. Jednakże do udziału NIE JEST WYMAGANA REJESTRACJA.

profil EURES Mazowsze w mediach społecznościowych (link do postu: https://www.facebook.com/photo?fbid=674699704453011&set=pb.100057389630719.-2207520000

 

 

 

W dniu 3.04.2023 r. WUP w Warszawie organizuje webinarium DLA OSÓB POSZUKUJĄCYCH PRACY ZA GRANICĄ. W związku z tym zapraszamy do udziału w wydarzeniu
Link:

https://wupwarszawa.praca.gov.pl/-/20380471-wyjazd-do-pracy-za-granice-to-nie-zart-to-powazne-wyzwanie-

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego rozpoczęła realizację projektu zatrudnieniowego dla osób z niepełnosprawnościami, współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

 Tytuł projektu: Od stażu do angażu-aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnościami z  woj. mazowieckiego

Do projektu zapraszamy:

  • osoby z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności,
  • niepracujące,
  • w wieku aktywności zawodowej.

W projekcie oferujemy:

  • 3-miesięczne płatne staże,
  • specjalistyczne kursy zawodowe (komercyjne),
  • wsparcie coacha, doradcy zawodowego, psychologa i innych specjalistów z zakresu

rynku pracy,

  • pośrednictwo pracy,
  • warsztaty umiejętności miękkich,
  • pomoc asystenta,
  • zwrot kosztów dojazdu na spotkania, kursy i szkolenia.

ulotka

Zapraszamy do kontaktu.

Z pozdrowieniami,

Zespół projektu
Beata Kornacka, tel. 512 372 957
Patrycja Michalska, tel. 663 000 035

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego
Oddział w Warszawie
Plac Konstytucji 5/4
00-657 Warszawa

Pomagaj z nami – dziel się dobrocią!
Przekaż nam 1,5 % swojego podatku!
Numer KRS: 0000170802
Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego jest Organizacją Pożytku Publicznego

Firma InterviewMe przygotowała nowe poradniki dot. tworzenia dokumentów aplikacyjnych i badanie nt. polskiego CV.

Wszystkie osoby wchodzące na dzisiejszy rynek pracy muszą pamiętać o swoich prawach i obowiązkach. Jednym z takich istotnych obowiązków pracownika jest przygotowywanie i przechowywanie określonych dokumentów. Portal pracy Aplikuj.pl stworzył darmowy moduł, w którym można sprawdzić, porównać i pobrać różne dokumenty HR.

Darmowa baza dokumentów HR jest przydatnym narzędziem zarówno dla pracowników działów HR korporacji, jak i dla osób szukających dopiero praktyk absolwenckich czy pracy już docelowej. Wszyscy znajdą tam dokumenty niezbędne na każdym etapie swojej kariery zawodowej, czy etapu zatrudnienia pracowników.

Korzystanie z dokumentów pracowniczych jest bardzo intuicyjnie. Szablon każdego dokumentu HR można pobrać w formacie .pdf lub w formacie .doc do wygodnej edycji.

Przy okazji warto przeczytać artykuły dotyczące poszczególnych dokumentów. Można się z nich dowiedzieć między innymi, kiedy i jakie dokumenty należy przechowywać, w jakich terminach należy składać poszczególne wnioski czy podania, oraz jakie są konsekwencje złożenia czy otrzymania konkretnego dokumentu.

Moduł z dokumentami kadrowymi został uruchomiony jako darmowe narzędzie portalu pracy Aplikuj.pl. Warto korzystać z niego na każdym etapie zatrudnienia.

Warto też zapoznać się z bardziej szczegółowymi artykułami o rozliczaniu wynagrodzeń według formy zatrudnienia oraz wymiaru czasu pracy – w poradnikach znajdziemy informacje na temat dodatków, świadczeń i zwolnień ze składek oraz zasad ich przyznawania.

Warto też zapoznać się z bardziej szczegółowymi artykułami o rozliczaniu wynagrodzeń według formy zatrudnienia oraz wymiaru czasu pracy – w poradnikach znajdziemy informacje na temat dodatków, świadczeń i zwolnień ze składek oraz zasad ich przyznawania.

Skip to content