„Kwalifikacje-kompetencje-doświadczenie. Absolwencki start do kariery”: skierowany jest do osób do 5 lat po skończonych studiach lub będących na ostatnim roku. Uczestnicy mogą liczyć na wsparcia doradcy zawodowego i asystenta rynku pracy, bezpłatne szkolenia dostosowane do ścieżki kariery, warsztaty umiejętności psychospołecznych, treningi pracy, a przede wszystkim 4-miesięczne staże, płatne 2900 zł brutto brutto, w wybranych przez nich zawodach lub pomoc w osiągnięciu regularnego zatrudnienia.
“Czas na staż – program aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Edycja 2_2″: w ramach niego prowadzimy płatne (2900 zł netto miesięcznie) staże w różnych departamentach Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Staże standardowo trwają 3 miesiące z możliwością przedłużenia. Uczestnictwo w nich jest dość wymagające, ale pozwala zdobyć pierwsze doświadczenie w administracji publicznej. Tu również oferujemy szkolenia i wsparcie doradcze.
Do wszystkich projektów zapraszamy uczestników z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności, niepracujących i zamieszkujących województwo mazowieckie (konieczna jest możliwość dojazdu do centrum Warszawy). Studenci muszą być dyspozycyjni na przynajmniej część etatu.
Na portalu praca.pl pojawiły się kolejne nowe artykuły, które naszym zdaniem są warte uwagi. W pierwszym z nich przedstawiamy jak na rynku pracy mogą odnaleźć się osoby z niepełnosprawnościami, jakie mają prawa i obowiązki:
Dodatkowo, przedstawiamy jak budować społeczność wokół własnej marki, a także to jak drzemka może wpłynąć na wydajność:
- https://www.praca.pl/poradniki/dla-pracodawcow/spolecznosc-internetowa-wokol-marki-wlasnej-jak-stworzyc-porady,najczestsze-bledy_pr-8302.html
- https://www.praca.pl/poradniki/rynek-pracy/drzemka-w-pracy-przyjaciolka-wydajnosci_pr-1703.html
Serdecznie zapraszamy do lektury artykułów!
Projekt MAB ma na celu rozwój hubów mentorskich w krajach Europy Wschodniej i Południowej, które będą organizować i szkolić ekspertów w wieku 50+ jako mentorów. Wolontariusze ci będą pomagać młodszym osobom w wieku 18-30 lat, w tym osobom zagrożonym marginalizacją, w rozwijaniu umiejętności zawodowych i wchodzeniu na rynki pracy w Unii Europejskiej i poza nią.
Projekt będzie realizowany przez dwa lata i stworzy platformę internetową, która pomoże dopasować mentorów i mentees: seniorzy-mentorzy zaoferują swoją wiedzę i doświadczenie, a młodsze osoby będą mogły zarejestrować się w celu uzyskania poradnictwa w interesującej je dziedzinie.
UOKiK organizuje targi pracy online. Zapraszamy:
· Studiujesz? Właśnie skończyłeś studia? Jesteś od niedawna na rynku pracy? Spotkaj się z nami na targach pracy!
· Dołącz do nas online na Jobiconie 18-19 października – zapraszamy do rozmów grupowych i sam na sam
· Spotkaj się z nami na Talent Days na Stadionie Narodowym w Warszawie 24 października
Jobicon, 18-19 paźdzeiernika, online – zapisy.
Talent Days, 24 października, godz. 10:00–17:00, Stadion Narodowy w Warszawie – więcej informacji.
Zapraszamy do zapisów do Szkoły Muzycznej Bene Musica. Nauczamy gry na fortepianie , fortepianie jazzowym, skrzypcach, flecie poprzecznym, gitarze oraz śpiewu solowego.
Zajęcia odbywają się w Szkole Męskiej ŻAGLE w Międzylesiu oraz w Szkole Żeńskiej STRUMIENIE w Józefowie.
http://www.benemusica.edu.pl/zapisy/
Natalia Bartyzel, Dyrektor Szkoły Muzycznej Bene Musica, tel. 783 030 897
W dniu 9.03.2023 odbędą się Europejskie Dni Pracy „Seize the Summer”. Jest to wydarzenie on-line skierowane do osób poszukujących pracy w turystyce, gastronomii, animacji w sezonie letnim. Jego organizatorami są członkowie europejskich publicznych służb zatrudnienia EURES z 9 najbardziej „turystycznych” krajów Europy – Portugalii, Hiszpanii, Francji, Włoch, Słowenii, Chorwacji, Grecji, Cypru i Malty. Wydarzenie odbędzie się on-line, na platformie Europejskich Dni Pracy:
https://europeanjobdays.eu/en/seizethesummer2023
Podczas wydarzenia ogromna rzesza pracodawców (w tej chwili zarejestrowanych jest 164 wystawców) będzie prowadzić rozmowy rekrutacyjne, prezentować swoje oferty pracy, środowisko pracy i rozmawiać na żywo z osobami poszukującymi pracy. Ponadto w programie przewidziane są prezentacje nt. warunków życia i pracy w krajach organizujących, przedstawione przez kadrę EURES z tych krajów.
To unikalna możliwość bezpośredniego kontaktu z pracodawcami z w/w branż bez wychodzenia z domu. Osoby poszukujące pracy, rejestrując się wcześniej do udziału w wydarzeniu, mogą wypełnić swój profil zawodowy on-line i jednym kliknięciem aplikować na oferty wiele dni przed rozpoczęciem wydarzenia i dzięki temu umówić się z pracodawcą na rozmowę rekrutacyjną podczas dnia pracy. Jednakże do udziału NIE JEST WYMAGANA REJESTRACJA.
profil EURES Mazowsze w mediach społecznościowych (link do postu: https://www.facebook.com/photo?fbid=674699704453011&set=pb.100057389630719.-2207520000
W dniu 3.04.2023 r. WUP w Warszawie organizuje webinarium DLA OSÓB POSZUKUJĄCYCH PRACY ZA GRANICĄ. W związku z tym zapraszamy do udziału w wydarzeniu
Link:
Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego rozpoczęła realizację projektu zatrudnieniowego dla osób z niepełnosprawnościami, współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).
Tytuł projektu: Od stażu do angażu-aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnościami z woj. mazowieckiego
Do projektu zapraszamy:
- osoby z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności,
- niepracujące,
- w wieku aktywności zawodowej.
W projekcie oferujemy:
- 3-miesięczne płatne staże,
- specjalistyczne kursy zawodowe (komercyjne),
- wsparcie coacha, doradcy zawodowego, psychologa i innych specjalistów z zakresu
rynku pracy,
- pośrednictwo pracy,
- warsztaty umiejętności miękkich,
- pomoc asystenta,
- zwrot kosztów dojazdu na spotkania, kursy i szkolenia.
Zapraszamy do kontaktu.
Z pozdrowieniami,
Zespół projektu
Beata Kornacka, tel. 512 372 957
Patrycja Michalska, tel. 663 000 035
Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego
Oddział w Warszawie
Plac Konstytucji 5/4
00-657 Warszawa
Pomagaj z nami – dziel się dobrocią!
Przekaż nam 1,5 % swojego podatku!
Numer KRS: 0000170802
Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego jest Organizacją Pożytku Publicznego
Firma InterviewMe przygotowała nowe poradniki dot. tworzenia dokumentów aplikacyjnych i badanie nt. polskiego CV.
- Polskie CV pod lupą – analiza blisko 50 tys. dokumentów — obszerne badanie pokazujące z czego składają się typowe CV w Polsce, czego w nich brakuje i na ile te dokumenty wpisują się w standardy rekrutacji w 2021 roku
- Darmowe kreatory CV — jak stworzyć darmowe CV online
- CV bez doświadczenia
— przykłady do wykorzystania i porady, jak mimo krótkiego CV zyskać przewagę nad bardziej doświadczonymi kandydatami
- Szablony CV — pomagają stworzyć dokumenty aplikacyjne w 5 minut, dla aktywnie poszukujących pracy
Wszystkie osoby wchodzące na dzisiejszy rynek pracy muszą pamiętać o swoich prawach i obowiązkach. Jednym z takich istotnych obowiązków pracownika jest przygotowywanie i przechowywanie określonych dokumentów. Portal pracy Aplikuj.pl stworzył darmowy moduł, w którym można sprawdzić, porównać i pobrać różne dokumenty HR.
Darmowa baza dokumentów HR jest przydatnym narzędziem zarówno dla pracowników działów HR korporacji, jak i dla osób szukających dopiero praktyk absolwenckich czy pracy już docelowej. Wszyscy znajdą tam dokumenty niezbędne na każdym etapie swojej kariery zawodowej, czy etapu zatrudnienia pracowników.
Korzystanie z dokumentów pracowniczych jest bardzo intuicyjnie. Szablon każdego dokumentu HR można pobrać w formacie .pdf lub w formacie .doc do wygodnej edycji.
Przy okazji warto przeczytać artykuły dotyczące poszczególnych dokumentów. Można się z nich dowiedzieć między innymi, kiedy i jakie dokumenty należy przechowywać, w jakich terminach należy składać poszczególne wnioski czy podania, oraz jakie są konsekwencje złożenia czy otrzymania konkretnego dokumentu.
Moduł z dokumentami kadrowymi został uruchomiony jako darmowe narzędzie portalu pracy Aplikuj.pl. Warto korzystać z niego na każdym etapie zatrudnienia.
Warto też zapoznać się z bardziej szczegółowymi artykułami o rozliczaniu wynagrodzeń według formy zatrudnienia oraz wymiaru czasu pracy – w poradnikach znajdziemy informacje na temat dodatków, świadczeń i zwolnień ze składek oraz zasad ich przyznawania.
Warto też zapoznać się z bardziej szczegółowymi artykułami o rozliczaniu wynagrodzeń według formy zatrudnienia oraz wymiaru czasu pracy – w poradnikach znajdziemy informacje na temat dodatków, świadczeń i zwolnień ze składek oraz zasad ich przyznawania.