Lista instytucji oferujących możliwość odbywania praktyk, z którymi WSGE zawarła stosowne porozumienia

Inne oferty:

Fundacji Sempre Insieme zaprasza studentów Uczelni na odbycie praktyk pedagogicznych lub wolontariatu na organizowanych półkoloniach artystycznych od 26 czerwca do 07 lipca. Półkolonie odbywać się będą w godzinach od 9.00 do 15.00 (szczegóły tutaj).

Natalia Bartyzel,
Dyrektor Szkoły Muzyczne Bene Musica
Prezes Fundacji Sempre Insieme
fundacjasempre@gmail.com
tel. 783 030 897

STRUMIENIE Przedszkole daje możliwość odbycia zawodowych praktyk studenckich:

W ramach praktyk Przedszkole proponuje:

  • Możliwość obserwacji zajęć u doświadczonych nauczycieli, możliwość konsultacji, rozmów.
  • Możliwość uczestniczenia w zespołach nauczycieli
  • Możliwość prowadzenia zajęć w grupie oraz rozmowy podsumowujące.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z placówką i/lub naszą Uczelnią.

Ekonomia społeczna – inspiracja i nowe możliwości

Jeśli jesteś studentem i zastanawiasz się nad ścieżką kariery, praktyką lub stażem, a może tematem pracy magisterskiej lub dyplomowej – koniecznie przeczytaj ten artykuł… Zajmie Ci to dosłownie kilka minut.

Na początek – pytanie. Czy wiesz, co to jest ekonomia społeczna? Czy kiedykolwiek zetknąłeś się z takim pojęciem? Nie? To posłuchaj, spróbujemy Ci to wyjaśnić – najprościej, jak umiemy.

Ekonomia społeczna to nic innego jak biznes, czyli działalność gospodarcza. Jednak to, co ją odróżnia od typowej działalności gospodarczej to cel! Ekonomia społeczna tworzy bowiem miejsca pracy dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz sprzyja rozwojowi lokalnemu. Ekonomię społeczną tworzą tzw. podmioty ekonomii społecznej czyli różnego rodzaju przedsiębiorstwa społeczne, fundacje i stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne, zakłady aktywności zawodowej, centra integracji społecznej oraz warsztaty terapii zajęciowej, których podstawowym celem jest intensyfikowanie korzyści społecznych poprzez przywracanie godności i niezależności ekonomicznej ludziom wykluczonym społecznie, dostarczanie wysokiej jakości usług publicznych oraz działanie na rzecz rozwoju lokalnego. Krótko mówiąc, jest to taka forma aktywności, która służy integracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych marginalizacją społeczną. Klientem ekonomii społecznej mogą być osoby bezrobotne, wychodzące z kryzysu bezdomności, penitencjariusze zakładów karnych, osoby z niepełnosprawnościami, czy też zwyczajnie te, które w związku z trudną sytuacją w jakiej się znalazły, nie radzą sobie w normalnym życiu. To właśnie do takich ludzi wyciąga „rękę” ekonomia społeczna, bo dla niej liczą się przede wszystkim LUDZIE!

Jeśli chciałbyś pomóc i widzisz się w roli człowieka, który patrzy dalej niż czubek własnego nosa, to praca w ekonomii społecznej jest właśnie dla Ciebie. Nie obiecujemy Ci, że będzie łatwo, ale wierz nam, to coś więcej niż tylko satysfakcja zawodowa. To pomysł na życie, na przywracanie ludziom wiary w siebie, na zrobienie czegoś dobrego dla Twojego otoczenia i środowiska.

Jakie mamy możliwości dla studenta?

Po pierwsze: praktyki i staże w podmiotach ekonomii społecznej czyli pierwszy krok do rozpoczęcia kariery zawodowej. Same studia z reguły nie wystarczają już do zdobycia dobrze płatnej i satysfakcjonującej pracy, ponieważ pracodawcy coraz częściej oczekują od młodych osób doświadczenia zawodowego. Praktyki i staże w przedsiębiorstwach społecznych to doskonała okazja do rewizji swoich celów zawodowych, zdobycia feedback-u na temat własnych mocnych stron oraz obszarów wymagających rozwoju.

Po drugie: prace licencjackie, magisterskie lub podyplomowe, których tematy mogą dotykać  obszarów ekonomii społecznej. Jej wpływu na gospodarkę czy też rozwoju i funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej. Ekspertyzy i badania naukowe, których wyniki mogą przyczynić się do rozwoju tej dyscypliny społecznej, wypracowania nowych rozwiązań lub nawet rewolucyjnych zmian w tej dziedzinie.

Po trzecie: własny biznes. Założenie własnego przedsiębiorstwa społecznego może być ciekawą alternatywą ścieżki kariery zawodowej.

Po czwarte: wolontariat, jeśli masz duszę społecznika, lubisz pomagać innym, to może warto podjąć wolontariat w branży, która Cię interesuje? Wolontariat, czyli współpraca z jakaś organizacją, za którą nie otrzymujesz pieniędzy, ale może to być świetna okazja do zdobycia cennego doświadczenia, wiedzy oraz sprawdzenia swoich umiejętności.

Zainteresował Cię ten temat, potrzebujesz więcej informacji? Dzwoń, pisz do:

Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej (Wydział Ekonomii Społecznej)

Kontakt:

e-mail:  luiza.burba@mcps.com.pl lub agnieszka.pajda@mcps.com.pl, tel.: 22 376 85 63

Więcej nt. ekonomii społecznej:

https://mcps.com.pl/ekonomia-spolecznahttps://www.facebook.com/ekonomiaspolecznanamazowszu;

https://www.youtube.com/watch?v=xSBM0ktTxRQ 

PRAKTYKI ZDALNE W DZIALE HR – więcej informacji TUTAJ

SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY I MARKETINGU – więcej informacji TUTAJ

uprzejmie informujemy, że od 4 do 31 stycznia br. można aplikować na 5-miesięczny płatny staż w Komisji Europejskiej, który rozpoczynałby się w październiku 2023 r. Staż jest otwarty dla absolwentów szkół wyższych, a także dla osób studiujących co najmniej trzy lata. Jest to wspaniała okazja do zdobycia międzynarodowego doświadczenia pozwalająca jednocześnie uzyskać wgląd w procesy i politykę instytucji europejskich.

Więcej informacji o tym, jak aplikować, oraz jakie dokumenty należy przygotować, aby móc uczestniczyć w najbliższej edycji stażu Blue Book znajdziecie Państwo pod adresem:

https://traineeships.ec.europa.eu

Firma 9DESIGN poszukuje kandydata na stanowisko: STAŻYSTA W DZIALE MARKETINGU I PR w Warszawa Wawer.

Więcej informacji w załączonym pliku: STAŻ w 9DESIGN

Krajowe Centrum Pracy Sp. z o.o. oraz Fundacja United Way Polska poszukują wolontariuszy do wsparcia Projektu „Szansa na lepsze jutro”.

Więcej informacji o ofercie w załączonym pliku: OFERTA WALONTARIATU

Skip to content